ZENAQ

Zenaq ir ekskluzīvu,ārkārtīgi augstas kvalitātes, spiningu ražotājs Japānā. Zenaq zīmols ietver sevī augstāko kvalitāti, katru spiningu veidotu ar rokām, katram modelim piemeklētu pareizo blanku un furnitūru. Ikviens modelis, iziet ilgu sagatavošanas procesu. Spininga prototips tiek rūpīgi testēts dažādos apstākļos, un pielāgots pie nepieciešamības. Viss ražošanas process joprojām notiek Zenaq rūpnīcā Japānā. Tiek nodrošināta pirmklasīga kvalitātes kontrole, kas garantē katra spininga augsto kvalitāti, atbilstoši Zenaq standartiem.

Vairāk kā pus gadsimtu Zenaq zīmols pastāv, un ražo spiningus ar rokām. Zīmola aizsākumi ir meklējami 1969. gadā. Pirmie spiningi tika ražoti no bambusa, kuri tad arī kalpoja kā pamats turpmākai ražošanas attīstībai. Gadiem ejot sāka izmantot stiklašķiedru, un šobrīd visi spiningi tiek veidoti no oglekļa šķiedras materiāliem.

1960. gadā tika dibināts “SASAKURA MFG Co., Ltd” uzņēmums, Kazuya Sasakura (1930-2014) vadībā. Sākotnēji tika izmantots dabīgais bambuss, dažādu spiningu veidošanā, bet šis materiāls bija ļoti smags, un līdz ar ko tika meklēti jauni, daudz vieglāki izejmateriāli.

1971. gadā Zenaq sāk izmantot stiklašķiedru saviem spiningiem. Galvenokārt stiklašķiedra ļāva ražot vieglus, bet izturīgus spiningus. Protams, tas ir attiecībā uz to laiku. Zenaq rūpnīcā bija speciālas iekārtas blanku veidošanā, bet arī šeit tika pielietots roku darbs gana daudz.

1979. gadā sāka izmantot oglekļa savienojuma materiālus spiningu ražošanā. Faktiski šajā gadā parādījās pirmie spiningi, līdzīgi kādus mēs pazīstam šodien. Tajā laikā oglekļa šķiedra bija ļoti dārgs materiāls, bet daudzās tās labās īpašības, ļāva ļoti īsā laikā šāda materiāla spiningiem iepatikties cilvēkiem. Sākās vieglu, izturīgu un jutīgu spiningu ēra.

1996. gadā Zenaq sāk saviem klientiem piedāvāt radī spiningus pēc individuālām vēlmēm. Turklāt te nebija runa tikai par furnitūru vai rokturu izvēli, bet gan pat veidot savu spininga blanku Zenaq rūpnīcā. Zenaq bija pirmais, kas piedāvāja šādu unikālu pakalpojumu.

1997. gadā Zenaq sāk tirgot pirmo spiningu, kurš ir speciāli radīts izmantošanai ar pītajām (PE) auklām. Tāpat šajā gadā Zenaq patentē speciālu spoles turētāja gredzenu, kurš pat pie lielām slodzēm, neskrūvējas vaļā, un spoli notur tam paredzētajā vietā. Vēl joprojām šis patents pieder Zenaq.

1999. gadā Zenaq prezentē DEFI Redge spiningu modeļus. Spinings ir ļoti jutīgs, tajā pašā laikā blanka ir veidota no elastīga oglekļa materiāla. Tajā laikā oglekļa savienojuma materiāls vēl nebija tik tālu attīstījies, lai šis uzdevums būtu viegls. Bet neskatoties uz grūtībām Redge spiningi palika ļoti populāri Japānā.

1999. gadā copes tirgū bija pieejama tikai 4 dzīslu pītā aukla. Šajā gadā Zenaq sadarbībā ar auklu ražotājiem sāka izstrādāt pirmo 8 dzīslu pīto auklu. Pamata doma bija ka auklai jābūt maksimāli gludai un klusai, stiepšanās koeficientam jābūt pēc iespējas mazākam, turklāt izturībai – lielākai. Parādījās Jigger Trust pītā aukla. Auklas raksturīgā iezīme ir baltā krāsa, kura ir sliktāk redzama zivīm. Šodien 8 dzīslu auklas ir vienas no pieprasītākajām copes tirgū.

2001. gadā tika radīts pirmais spinings paredzēts kalmāru copei – Assaut. Lielākais jauninājums bija blanka, kura tika veidota asa un cieta. Paredzēta džiga tehnikai ar pīto auklu. Tāpat tika risināta problēma ar pītās auklas problēma, kad metieni nesanāca tik tāli. Assaut spiningam tika ražoti speciāli, īpaši mazi gredzeni. Visbeidzot ASSAUT Shore S86 Accura spinings ieraudzīja dienas gaismu, un šobrīd principā visi kalmāru un džiga copes spiningi ir veidoti pēc šī koncepta.

2002. gadā tika radīta Astra. Spinings paredzēt vieglajam džigam. Tobrīd pārsvarā visi spiningi šai tehnikai domātie, bija ar ielīmētām spicēm, un ļoti mīksti, lēnu akciju. Šādā veidā tika zaudēta jutība. Astra tika veidota savādāk, spinings bija krietni vien asāks, un jutīgāks. Pati spininga spice tika veidota no ļoti mīksta un jutīga oglekļa, kurš tika speciāli radīts šim spiningam. Blankas dzeltenā krāsa ir domāta, lai labāk redzētu spiningu naktī.

2004. gadā tika dibināta spiningu meistaru darbnīca Rouf. Šajā darbnīcā tiek radīti interesanti un invatīvi spiningi, kuri diezin vai tiks palaisti masveida ražošanā, bet kuros konstruktori un spiningu veidotāji ir ielikuši savas domas. Lielākais radītais produkts Rouf darbīncā ir RG gredzenu sistēma.

2006. gadā Zenaq sāk izlaist pirmos spiningus, kas ir ar bambusa stila apdari. Jau zināmiem modeļiem blankas tiek krāsotas bambusa krāsā. Tāpat tiek izmantoti koka un korķa spoles turētāji un rokturi, kas ir pieskaņoti kopējam tēlam. Spiningi izskatās ļoti krāšņi, un protams, ir kvalitatīvi.

2009. gadā sāk izlaist RG gredzenus. Šie gredzeni ir pilnībā izstrādāti Zenaq darbnīcās un ir domāti tikai pītajām auklām. Pamata ideja ir vienkārša, kā panāktu tālāku metiena attālumu ar pīto auklu? Parasti spiningiem apakšējie gredzeni ir liela diametra, lai aukla brīvāk slīdētu cauri. Pēc daudziem testiem Zenaq secināja ka mazāka diametra, bet uz garākas kājas, apakšējie gredzeni sniedz daudz tālāku metiena attālumu. Tāpat uz spininga tiek uzstādīti gandrīz divreiz vairāk RG gredzeni, salīdzinot ar parastajiem. Šobrīd RG gredzenu sistēma darbojoties ar pīto auklu, sniedz vistālākos metienu attālumus.

2011. gadā tika radīts pirmais ceļojumiem paredzētais spinings Expedition. Izmantota tika augstas klases oglekļa blanka, turklāt spinings bija pietiekami izturīgs, lai cīnītos ar dažādām trofejām.

2017. gadā sāk tirgot Tobizo modeļus. Šie spiningi ir paredzēti copei no laivas. Blanka tika veidota, lai testa diapazonā varētu veikt maksimāli tālus metienus. Izmantots tiek labākais Toray T1100G ogleklis.

Izvēloties Zenaq spiningus copmanis vienmēr var būt pārliecināts par kvalitāti, un nevainojamu izpildījumu.

Ar šiem spiningiem var justies 100% apmierināts, jo katrā no Zenaq spiningiem ir ieguldīts rūpīgs roku darbs un mājo maza samuraja dvēsele! 

Ar ZENAQ spinigu klāstu jūs variet iepazīties šeit.

 

 

 

 


 

kosmodroms